ALÇIPAN GRUBU

Alçıpan; Ortası alçı iki yüzü karton kaplı standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalara verilen isimdir. Alçıpanlar genellikle dış duvar inşaatı bitmiş binaların içinde yerden duvara kadar olan bölümleri kaplamak için kullanılır.

Alçıpan ile asma tavan, duvar bölme, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları kolaylıkla yapılmaktadır. Hafif alçıpan, yangına dayanıklı alçıpan, suya dayanıklı alçıpan, yangına ve suya dayanıklı alçıpan gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Neden Alçıpan?

  • Alçıpan ph değeri sayesinde bakteri üretmeme özelliğine sahiptir.
  • Alçıpan yangına dayanıklıdır. Standart bir Alçıpan duvar, yangına 30dk. kadar dayanabilmektedir. Ayrıca yangına dayanıklı alçıpan ile bu süre uzatılmaktadır. Yangına dayanıklı alçıpan yangın riskinin yüksek olduğu binalarda veya yangından korunması istenilen bölmelerde kullanılabilir.
  • Esnek bir yapıda olan alçıpan deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde depremden zarar görmemektedir ve diğer duvar örme yöntemlerine göre daha hafif oldukları için depreme dayanıklılığı yüksektir.
  • Alçıpan ses ve ısı yalıtımı konularında çok başarılıdır. Gözenekli yapısı sayesinde ses ve ısı iletimini düşürmektedir.
  • Alçıpan içinde bulunan su zerrecikleri sayesinde bulunduğu ortamın nem seviyesini ayarlar ve ortamın nefes almasını sağlar. Ayrıca yüksek nem ile karşı karşıya olan binalarda neme dayanıklı alçıpan kullanılması uygundur.
  • Alçıpan yapılan bölgelerde ince yapısı sayesinde bir kalınlığa sebep olmaz.
  • Alçıpan demonte özelliğine sahip olduğu için istenildiğinde sökülebilir ve tekrardan monte edilebilir. Modern yapılarda sıklıkla kullanılan alçıpan modern konutlarda kullanılmaya en uygun iç cephe kaplama ürünüdür.

Bu nedenle gelişmiş ülkelerde alçıpan konut, bina sektöründe vazgeçilemez bir konumdadır. Alçıpan ihtiyaçlarınız için firmamızla iletişime geçebilir ve sizin için özel olarak hazırlanacak alçıpan fiyat teklifimizi alabilirsiniz.


DİĞER ÜRÜNLER